Pokal »Frater« 2019

V sredo, 27. februarja 2019, se je v Piranu odvijalo že 6. tekmovanje v športnem ribolovu iz zasidranega čolna pod imenom Pokal Frater, katerega prireditelj je minoritski samostan sv. Frančiška v Piranu, organizator pa RD Oradela Piran in je potekalo v piranskem akvatoriju. Poleg redovnikov in duhovnikov se ga je skupaj z ostalimi ribiči iz RD Oradela Piran udeležilo 53 ribičev, ki so lovili iz 17-ih zasidranih čolnov.

Dan se je začel s skupno sv. mašo, ki jo je v cerkvi sv. Frančiška v Piranu ob somaševanju tudi duhovnikov tekmovalcev daroval koprski škof msgr. dr. Jurij Bizjak, ki nas je nagovoril pod naslovom Marija, morska zvezda. Po sv. maši je sledila jutranja kavica, čaj in zajtrk v samostanskem refektoriju. Po določitvi ekip in voditeljev čolnov ter skupni fotografiji na križnem hodniku so se tekmovalci ob lepem sončnem vremenu podali na morje.

Ker je bira rib letos bila pičla, so vsi tekmovalci bolj izpostavljali misel, da je čudoviti dan ter prijetno vzdušje druženja prevladalo in bilo najpomembnejše. Ob skupnem kosilu v samostanski obednici je sledila razglasitev rezultatov in izročitev odličij.

Na tem mestu pa je potrebno še posebej izpostaviti in izreči zahvalo za organizacijo in potek tekmovanja, ki sta ga prevzela p. Marjan Vogrin kot voditelj tekmovanja in gospod Danilo Torej kot glavni sodnik.

Po kosilu in bratskem druženju v samostanski obednici so se vsi udeleženci ob prijetnem vzdušju razšli že z mislijo na naslednje ribiško tekmovanje prihodnje leto.

Foto: Mario Druscovich

katoliskacerkev Letošnja Slomškova nedelja in 20. obletnica beatifikacije bo v murskosoboški škofiji v Župniji Črensovci, kjer je p… https://t.co/4CbVwWASbI
katoliskacerkev RT @RadioOgnjisce: 6 škofov, opat, več kot 110 duhovnikov in cca. 5000 mladih je v Stični vzklikalo Tukaj sem, zgôdi se! @sticnamladih @kat
katoliskacerkev Danes praznujemo god sv. Mateja, #apostol in #mučenec. Pri maši beremo odlomek iz evangelija po Mateju, ki pripoved… https://t.co/bjFeRV5GTE