• Romanje v Assisi

bazilika assisi

Od 16. do 21. julija 2017 bomo z družinami poromali v Assisi.  To prijetno druženje in navezovanje medsebojnih stikov, gradnje bratstva in poglabljanje verskega življenja je namenjeno družinam ali posameznim družinskim članom. Obiščemo kraje, kjer je sv. Frančišek pustil del samega sebe, zato nagovarjajo še danes. Poromaj z nami in dovoli, da se Frančišek »do­takne« tudi tvojega srca.

• Pridi in poglej

Romarski dom v Olimju tudi letos, od 20. do 27. avgusta 2017, odpira vrata fantom, ki bi radi od blizu spoznali redovno življenje minoritov – manjših bratov sv. Frančiška.

Mnogi fantje in samski možje srednjih let čutite veselje do duhovnega poklica vendar se vam zdi ta življenjska pot pretežka in cilj nedosegljiv. Vendar ni tako, le nekaj poguma je potrebno in zaupanja v Božjo pomoč.

Olimje

Slovesno praznovanje Marijinega vnebovzetja se je začelo s procesijo z Najsvetejšim in kipom Marije Spremljevalke po vasi Olimje z blagoslovi ob kapelicah. Nato je sledila slovesna sv. maša, ki jo je ob somaševanju domačih in sosednjih duhovnikov daroval celjski opat, g. Marjan Jezernik. Pri procesiji so sodelovali godba na pihala iz Svetine nad Štorami in člani raznih društev.

Praznovanje na Ptujski Gori

Že na predvečer praznika Marijinega vnebovzetja se je na nočnem bedenju in maši, ki jo je vodil mariborski nadškof in metropolit Alojz Cvikl, zbralo veliko vernikov. Na praznični maši, ki jo prav tako vodil nadškof , je bilo romarjev še več. Kot je v pridigi dejal nadškof, vernike Marijin praznik in njena zgodba nagovarjata predvsem k temu, da vstanemo iz vsakodnevnega ponavljajočega se ritma obveznosti in se napotimo do drugega, do sočloveka, in s tem potrdimo svojo in njegovo dostojanstvo, zavest ter pri sebi in drugih zbudimo upanje in vero.

Kot največjo tegobo današnjega človeka je v pridigi omenil preutrujenost in izčrpanost, ob tem pa strašni ritem potrošništva in izkoriščanja, ki človeka ne pusti, da bi si odpočil vsaj ob nedeljah in si vzel čas zase in svojo vero v Boga. Medijem je priporočal, naj raje kot o potrošništvu in materializmu prinašajo zgodbe, ki pričajo o izgorelosti in izčrpanosti sodobnega človeka, ter o tem, kako lahko le v odnosu z drugimi in Bogom najdemo smisel, pri čemer nam lahko pomaga tudi nauk Marijine zgodbe.

Turnišče

Slovesno sveto mašo na praznik Marijinega vnebovzetja je v cerkvi Marije Vnebovzete v Turnišču daroval apostolski nuncij v Sloveniji msgr. dr. Juliusz Janusz ob somaševanju murskosoboškega škofa msgr. Petra Štumpfa in prov. ministra p. Milana Kosa. Slovesnost je sovpadala s 750. obletnico prve pisne omembe Marijinega romarskega svetišča v Turnišču.

Porcijunkulski odpustek

Ob prazniku DEVICE MARIJE ANGELSKE v PORCIJUNKULI (2. avgusta) lahko v vseh cerkvah, ki jih upravljamo manjši bratje (minoriti, frančiškani in kapucini) prejmete PORCIJUNKULSKI ODPUSTEK, če se srečate z Bogom v zakramentu sprave, se udeležite sv. maše in prejmete obhajilo ter molite Vero, Očenaš, Zdravo Marijo in Slavo Očetu po namenu svetega očeta.

Romanje v Assisi

Bratje minoriti smo letos v letu družine od 16. do 21. julija 2017 skupaj z družinami poromali v Assisi. Jedro udeležencev je bila zakonska skupina iz župnije Markovci, seveda pa so celotno romarsko občestvo sestavljali še drugi zakonci in posamezniki. Ker so družine bile v glavnem mlajše, je bilo navzočih veliko otrok, ki so našemu romanju vtisnili posebno mladosten in igriv pečat. Otroški jok je od časa do časa opozarjal, da si otroci želijo predvsem odnosa, pozornosti in ne predolgih razlag. In to je duh Assisija.

Poletni tabori pri Trojici

Letošnji poletni tabori v okviru samostana Svete Trojice v Halozah in doma duhovnih vaj so govorili o Materi Tereziji.

Z naslednjima dvema mislima, bi lahko zaobjeli njeno življenje.

»Sem majhen svinčnik v rokah Boga, ki piše ljubezensko pismo svetu.« Innekoč ji je Jezus spregovoril: »Pošiljam te v temačno bedo revežev. Pojdi tja in bodi moja luč.«

Med nami - Duh Assisija in Brezmadežna - št. 4/2016-2017

Tabori in ostali dogodki

Pontifex When we are feeling sad, when it feels like everything is going wrong, we should remember: “God loves me. God never abandons me”.
Pontifex May the Holy Spirit grant peace to the whole world and heal the wounds of war and terrorism.
Pontifex We always need to rediscover God’s love and mercy in order to develop our relationship with Him.