Praznik sv. Frančiška Asiškega in odprtje Carpacciovega leta

Na praznik sv. Frančiška je v minoritski cerkvi sv. Frančiška daroval slovesno sv. mašo koprski škof msgr. dr. Jurij Bizjak ob navzočnosti prov. ministra p. Milana Kosa, gvardijana p. Slavka Stermška in nekaterih duhovnikov. Med mašo je prepeval zbor iz Portoroža in sicer mašo p. Hugolina Sattnerja – Missa Seraphica.

Po maši je sledila krajša slovesnost ob odprtju Carpacciovega leta in 700. letnici posvetitve minoritske cerkve sv. Frančiška. Ga. Daniela Tomšič iz ZVKDS OE Piran je predstavila sliko, ki jo je umetnik pred petstoleti naslikal za piransko cerkev. Umetnina je bila med drugo svetovno vojno odnesena v Italijo in se žal še vedno tam nahaja. Vokalni ansambel Munitiae pod vodstvom g. Roberta Feguša je obogatil pripravljeni program. Župna MO Piran g. dr. Peter Bossman je odprl jubilejno leto in vse priložnostno tudi nagovoril.

V tem letu bodo sledili posamezni dogodki. Največji bo gotovo simpozij, ki ga bosta organizirala MO Piran in Minoritski samostan sv. Frančiška v Piranu.

Slovesne zaobljube br. Rufina Vladimirja

Na rožnovensko nedeljo je v baziliki Matere Božje na Ptujski Gori izrekel slovesne-večne zaobljube minoritski ponovinec br. Rufin Vladimir Predikaka. Ob navzočnosti redovnih bratov, sorodnikov, redovnic in mnogih vernikov je pred prov. ministrom p. Milanom Kosom, Bogu obljubil, da bo vse svoje življenje živel po zaobljubah uboštva, pokorščine in čistosti. Z božjo pomočjo in Marijino priprošnjo želi biti Frančiškov brat v današnjem svetu in na voljo vsem, ki željo slišati Gospodovo oznanilo.

Prve zaobljube

Skupina novincev v Assisiju, med katerimi je bil tudi br. Andraž Čebular, je sklenila leto noviciata. Novinci so v baziliki sv. Frančiška položili prve zaobljube 26. avgusta 2017 v navzočnosti prov. ministrov. Slovesno mašo ob somaševanju duhovnikov in navzočnosti mnogih redovnih bratov, redovnic in vernikov ter sorodnikov je vodil kustos Svetega samostana p. Mauro Gambetti.

Olimje

Slovesno praznovanje Marijinega vnebovzetja se je začelo s procesijo z Najsvetejšim in kipom Marije Spremljevalke po vasi Olimje z blagoslovi ob kapelicah. Nato je sledila slovesna sv. maša, ki jo je ob somaševanju domačih in sosednjih duhovnikov daroval celjski opat, g. Marjan Jezernik. Pri procesiji so sodelovali godba na pihala iz Svetine nad Štorami in člani raznih društev.

Praznovanje na Ptujski Gori

Že na predvečer praznika Marijinega vnebovzetja se je na nočnem bedenju in maši, ki jo je vodil mariborski nadškof in metropolit Alojz Cvikl, zbralo veliko vernikov. Na praznični maši, ki jo prav tako vodil nadškof , je bilo romarjev še več. Kot je v pridigi dejal nadškof, vernike Marijin praznik in njena zgodba nagovarjata predvsem k temu, da vstanemo iz vsakodnevnega ponavljajočega se ritma obveznosti in se napotimo do drugega, do sočloveka, in s tem potrdimo svojo in njegovo dostojanstvo, zavest ter pri sebi in drugih zbudimo upanje in vero.

Turnišče

Slovesno sveto mašo na praznik Marijinega vnebovzetja je v cerkvi Marije Vnebovzete v Turnišču daroval apostolski nuncij v Sloveniji msgr. dr. Juliusz Janusz ob somaševanju murskosoboškega škofa msgr. Petra Štumpfa in prov. ministra p. Milana Kosa. Slovesnost je sovpadala s 750. obletnico prve pisne omembe Marijinega romarskega svetišča v Turnišču.

Porcijunkulski odpustek

Ob prazniku DEVICE MARIJE ANGELSKE v PORCIJUNKULI (2. avgusta) lahko v vseh cerkvah, ki jih upravljamo manjši bratje (minoriti, frančiškani in kapucini) prejmete PORCIJUNKULSKI ODPUSTEK, če se srečate z Bogom v zakramentu sprave, se udeležite sv. maše in prejmete obhajilo ter molite Vero, Očenaš, Zdravo Marijo in Slavo Očetu po namenu svetega očeta.

Med nami Duh Assisija in Brezmadežna - št. 1/2017-2018

Tabori in ostali dogodki

Pontifex It is the duty of the human family to help free every single person from poverty and hunger.
Pontifex Sharing requires conversion, and this is a challenge. #ZeroHunger
Pontifex Ensuring everyone’s right to food and nourishment is an imperative we cannot ignore. It is a right to which there are no exceptions!
Pontifex Along with the Saints, let the joy and beauty of living the Gospel shine through the witness of our lives.