Generalni minister

Na 202. rednem generalnem kapitlju bratov minoritov, je bil 25. maja 2019 v Sacro Conventu v Assisiju kot 120. naslednik sv. Frančiška za novega generalnega ministra izvoljen fra CARLOS ALBERTO TROVARELLI.

Fra Carlos je bil rojen 22. junija 1962 v Cinco Saltos (Rio Negro) v Argentini. Je član province (»Rioplatense«) sv. Antona Padovanskega v Argentini in Urugvaju.

Prve zaobljube je naredil 15. februarja 1986, slovesne pa 4. oktobra 1990. Za duhovnika je bil posvečen 25. marca 1995. Doslej je vršil službo generalnega asistenta latinskoameriške federacije FALC (Federacion America Latina Conventuales)

Novi generalni minister ima tudi slovenske korenine, saj njegovi predniki izhajajo iz Dornberka.

Želimo mu obilo blagoslova pri vodenju reda manjših bratov minoritov.

Na generalnem kapitlju, ki se je začel 18. maja 2019 v Assisiju in se bo od 28. maja do 18. junija 2019 nadaljeval ob svetišču Amore misericordioso v Collevalenzi, bodo bratje delegati poleg razprav o posebnih temah potrdili še prenovljene generalne statute Reda, potrdili dokument o vzgoji z naslovom V Frančiškovi šoli (Discepolato francescano) ter Študijski načrt (Ratio Studiorum).