Vojska Brezmadežne

mi kolbeEden največjih častilcev Brezmadežne je bil gotovo sv. Maksimilijan Kolbe. Preko nje in z njo je hotel ves svet pridobiti in posvetiti za Kristusa. Začelo se je že ob študiju v Rimu leta 1914. Svet je zajela vojna in brat Maksimilijan je spoznal, da je potrebno izdelati dober strateški načrt, kajti rešiti je treba vse prodane duše. Premišljeval je in molil. Marijanski duh kolegija, frančiškovska tradicija in temeljito bogoslovno znanje je oblikovalo in izpopolnilo po naravi silno in skrivno privlačnost njegove duše. Neprestano je ponavljal: "Brezmadežna je najkrajša pot do Kristusa. Je orožje, s katerim se osvaja za Kristusa, je sredstvo, da se dušam daje Kristus.". Sam pravi, da se je o Brezmadežni več naučil pri molitvi kakor z branjem, več kleče, kakor pa z listanjem po knjigah.

17. septembra 1917 je skupaj s sedmimi brati ustanovil zvezo - VOJSKO BREZMADEŽNE (M.I.). Kaj je bil povod? Čutil je krizo propadanja reda, zato je dejal: "Obnoviti se ali propasti!".

Prav tako pa se je srečal s prostozidarstvom, svobodomiselnim gibanjem, ki se je bojevalo zoper krščanskega Boga in zoper  Cerkev. Vitezi Brezmadežne morajo zanj biti junaki, in če je potrebno, mučenci pokorščine. V tej točki je bil oče Maksimilijan neizprosen. Kdor ne uboga, ne zasluži, da bi bil v službi nje, katere največja odlika je v tem, da je vedno "dekla Gospodova". Zanjo je dejal, da je "najkrajša pot do Boga". Tesno je povezana z Bogom, je milosti polna, dela to, kar hoče Bog in je "njegovo orodje". Maksimiljan želi, da se vsi posvetimo njej in postanemo orodje v njenih rokah pri evangelizaciji sveta. Mnogi so mu očitali, da zamenjuje Kristusa za Marijo. Njim odgovarja: "Ljubezni do Marije vam nihče ne zapoveduje! Marija je Jezusova mati. Samo sužnji in služabniki si postavljajo vprašanja o tem, kaj je treba storiti. Kakšna bi bila ljubezen, ki bi storila samo to, kar mora? Ni nas treba biti strah, da bomo Brezmadežno preveč ljubili, ker je nikoli ne bomo ljubili tako močno kot Jezus. Vsa naša svetost je v posnemanju Jezusa. Kdor se približa Njej, se približa Bogu; po krajši, bolj gotovi in lažji poti. Mar ni tako? Pa vendar klic bolnika po bolniški sestri ne nadomesti potrebe po zdravniku. Nasprotno, sestra napravi prav to, česar bolnik sam ni več sposoben. Namesto njega stopi po zdravnika. Marija je utelešenje najpopolnejšega odgovora ljubezni na Božjo ljubezen. Marija je služabnica, dekla Boga. Ljubite jo!"

P. Danilo Holc pa je ob petdeseti obletnici smrti sv. Maksimiljana Kolbeja pripravil dramsko-liturgično uprizoritev svetnikovega življenja Pelikanov polet

Tudi v Sloveniji obstajajo vitezi Brezmadežne (Vojska Brezmadežne). Več lahko izveš na naslovu:
p. Jože Osvald
Slovenski trg 10, 2250 Ptuj
tel.: 02/7481 970

Vsakodnevna izročitev Brezmadežni

Brezmadežna Devica,
moja mati Marija.
Tebi se danes in za vedno izročam,
da bi razpolagala z menoj
v dobro človeških duš.
Prosim te, moja Kraljica in Mati Cerkve,
da bi zvesto sodeloval pri tvojem poslanstvu
za prihod Kristusovega kraljestva na svet.
Zato ti darujem,
o brezmadežno Marijino Srce,
molitve, dejanja in žrtve današnjega dne,
... (namen)

O Marija, brez madeža spočeta,
prosi za nas, ki se k tebi zatekamo,
in za vse tiste, ki se k tebi ne zatekajo,
posebno za sovražnike svete Cerkve
in vse tiste, ki so ti priporočeni.

Januar: ... da bi nam razmišljanje o skrivnosti Jezusovega učlovečenja pomagalo rasti v ponižnosti in skromnosti.
Februar: ... da bi sledili tvojemu zgledu notranjega uboštva in dajali več prostora Božji besedi, ki nas vabi k pravičnosti in spreobrnjenju.
Marec: ... da bi videli Jezusa v vsakem človeku, ki trpi zaradi revščine ali krivic.
April: ... da bi odprli svoje srce in roke vsem osamljenim in revnim.
Maj: ... da bi se prepustili Svetemu Duhu in tako znali skromno uporabljati zemeljske dobrine ter dosegli svobodo Božjega kraljestva.
Junij: ... da bi ob zrenju blagega in ponižnega Srca doumeli besede "usmiljenja hočem in ne žrtve".
Julij: ... da bi se ob naši nemoči oprijeli Kristusa, upanja in vogelnega kamna, ki uresničuje naše hrepenenje po dobrem.
Avgust: ... da naši medsebojni odnosi po zgledu sv. Maksimilijana Kolbeja ne bi temeljili na privlačnosti ali učinkovitosti, ampak na zastonjski ljubezni.
September: ... da se ob zavesti, da nas nebeški Oče ljubi, ne bi pehali za zemeljskimi dobrinami in osebnim uspehom.
Oktober: ... da bi Vojska Brezmadežne po poti ponižnosti in sodelovanja z drugimi Cerkvenimi gibanji oznanjala Kristusov evangelij.
November: ... da bi nas Gospod po zvestobi Božji besedi osvobodil strahu pred smrtjo in bi jo sprejeli kot sestro.
December: ... da bi po tvojem zgledu postajali majhni in ponižni ter znali sprejemati Kristusa Ubogega, ki nenehno vstopa v naše življenje.

Vojska Brezmadežne - pristopni podatki
  1. Za naročilo izpolnite spodnja polja.. Vpišite svoje kontaktne podatke, da vas bomo lahko kontaktirali.
  2. Ime in priimek(*)
    Please type your full name.
  3. Datum in kraj rojstva
  4. Ulica in hišna številka(*)
  5. Pošta in poštna številka(*)
  6. Župnija in škofija