Poljski in nemški škofje v Auschwitzu pozvali k vrnitvi k Bogu, izviru ljubezni in miru

AUSCHWITZ (torek, 16. avgust 2011, RV) – Ob 70. obletnici mučeniške smrti Maksimilijana Kolbeja je kardinal Stanislaw Dziwisz v nedeljo vodil sveto mašo v državnem muzeju Auschwitz-Birkenau. Po sveti maši so poljski in nemški škofje v štirih jezikih pozvali k vrnitvi k Bogu, izviru ljubezni in miru:

»Zbrali smo se pri molitvi v nekdanjem koncentracijskem taborišču Auschwitz, kraju smrti milijonov nedolžnih ljudi in simbolu totalitarnih režimov, ki so vladali v Evropi v prvi polovici 20. stoletja. Zbrali smo se, da se Bogu zahvalimo za dar sv. Maksimiljana, ki se je pogumno zoperstavil ideologiji sovraštva in dal svoje življenje za enega od sojetnikov.

Sveti Maksimijan Marija Kolbe je s svojim dejanjem ljubezni izpričal, da Bog obstaja, da živi in da ni prenehal ljubiti. To je razlog, da je njegovo pričevanje tako dragoceno in pomembno. V današnjem svetu je potrebno, da je zgodovina, ki jo je p. Kolbe 'napisal' s svojim življenjem, zapisana v zavesti vsakega človeka. Njegovo življenje je dokaz, da človek ostane svoboden Božji otrok, ne glede na trenutne okoliščine, tudi v ujetništvu. Če posluša Božji glas, zmore delati to, kar je dobro, pravično in plemenito, tudi dati tudi svoje življenje za bližnjega.

Če bo dnašnji človek sposoben plemenite podaritve samega sebe, ki sega preko okvirjev lastne sebičnosti, osebnih potreb in ambicij, se bo lahko osvobodil skušnjav potrošništva, prilaščanja pravic drugih ter naravnih virov, ki jih je ustvaril Bog. Resnična lepota in dostojanstvo človeka se izražata v ljubezni do tistih, ki jih srečamo na naših poteh življenja. Sv. Maksimilijan nam je zgled ljubezni, saj je tudi sam nenehno rasel v ljubezni do Jezusa in Marije.

Maksimilijan Kolbe, ubogi sin sv. Frančiška, in skupaj z njim mi vsi, ki danes v Auschwitzu obhajamo spomin na njegovo mučeništvo, pozivamo vse ljudi dobre volje po vsem svetu: vrnite se k Bogu, vrnite se k izviru resnične Ljubezni, saj »je edino ljubezen ustvarjalna«. Mir bo zavladal v svetu šele takrat, ko bo Ljubezen napolnila naša srca in bomo našli svojo človečnost.«

katoliskacerkev #Danes v Katoliški Cerkvi praznujemo god karmelske Matere Božje. Praznik kristjane spodbuja k hvaležnosti za Božje… https://t.co/y9IIr1xpzZ
katoliskacerkev Slovesna sveta maša ob 100-letnici združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom bo 17. avgusta 2019 ob 17.00… https://t.co/fiqL9TQUBu
katoliskacerkev »Poslušaj glas Gospoda, svojega Boga, in izpolnjuj njegove zapovedi in zakóne, zapisane v tej knjigi postave; z vse… https://t.co/NjwKatXumV