mojbog

Zbirka osmih adoracij za razmišljanje ob zapisih in molitvah dveh velikih molivcev in mistikov: sv. Klare in sv. Frančiška Asiškega

Razsvetli temine mojega srca

IZPOSTAVITEV: Pridi molit, o kristjan (SG 481)

tišina

Frančiškova molitev pred Križanim (FmK)
O vzvišeni in veličastni Bog,
razsvetli temine mojega srca.
Daj mi pravo vero, trdno upanje
in popolno ljubezen,
razumnost in spoznanje, o Gospod,
da se bom držal tvoje svete in resnične zapovedi. Amen.

pesem: BODI TU

Iz Frančiškove oporoke (FOp 1-3)
Gospod je torej dal meni, bratu Frančišku, da sem začel delati pokoro. Ko sem namreč bil še v grehih, se mi je zdelo zelo zoprno videti gobavce. Gospod pa me je sam pripeljal med nje in bil sem usmiljen z njimi. In ko sem se oddaljil od njih, se mi je to, kar se mi je zdelo zoprno, spremenilo v sladkost za dušo in telo. Nato sem še malo počakal in zapustil svet.

pesem: BODI TU

Iz Frančiškove oporoke (FOp 4-5)
Gospod mi je dal tako vero v cerkvah, da sem takole preprosto molil in govoril: "Molimo te, Gospod Jezus Kristus, tukaj in v vseh tvojih cerkvah, ki so po vsem svetu; in blagoslavljamo te, ker si s svojim svetim križem svet odrešil."

pesem: BODI TU

Iz Frančiškove oporoke (FOp 6-10)
Nato mi je Gospod dal in mi daje tolikšno vero v duhovnike, ki žive po uredbi svete rimske Cerkve, in to zaradi njihovega posvečenja, da se hočem zateči k njim, če bi me preganjali. In če bi imel tolikšno modrost, kakor jo je imel Salomon, pa bi našel revne duhovnike tega sveta, nočem proti njihovi volji pridigati po župnijah, kjer bivajo. Njim in vsem drugim hočem vedno izkazovati spoštovanje, ljubezen in čast kakor svojim gospodarjem. In nočem v njih videti greha, ker prepoznam božjega Sina v njih in oni so moji gospodarji. To delam zato, ker na tem svetu od najvišjega božjega Sina ne vidim telesno ničesar razen njegovega najsvetejšega telesa in njegove najsvetejše krvi; to namreč oni prejemajo in samo oni delijo drugim.

pesem: BODI TU

Iz Frančiškove oporoke (FOp 11-13)
In hočem te svete skrivnosti nad vse častiti, spoštovati in shranjati na dragocenih krajih. Napisana sveta imena in njegove besede, ki bi jih našel kjerkoli na neprimernih krajih, hočem zbirati in prosim, naj se zbirajo ter ohranjajo na častnem kraju. Vse teologe in tiste, ki oznanjajo najsvetejšo božjo besedo moramo spoštovati in častiti, ker nam delijo duha in življenje.

Tiho češčenje