• Romanje v Assisi

bazilika assisi

Od 16. do 21. julija 2017 bomo z družinami poromali v Assisi.  To prijetno druženje in navezovanje medsebojnih stikov, gradnje bratstva in poglabljanje verskega življenja je namenjeno družinam ali posameznim družinskim članom. Obiščemo kraje, kjer je sv. Frančišek pustil del samega sebe, zato nagovarjajo še danes. Poromaj z nami in dovoli, da se Frančišek »do­takne« tudi tvojega srca.

• Pridi in poglej

Romarski dom v Olimju tudi letos, od 20. do 27. avgusta 2017, odpira vrata fantom, ki bi radi od blizu spoznali redovno življenje minoritov – manjših bratov sv. Frančiška.

Mnogi fantje in samski možje srednjih let čutite veselje do duhovnega poklica vendar se vam zdi ta življenjska pot pretežka in cilj nedosegljiv. Vendar ni tako, le nekaj poguma je potrebno in zaupanja v Božjo pomoč.

Šmarnice za odrasle

Šmarnice za odrasle so nastale v Assisiju, v središču svetovnih molitvenih prizadevanj za mir. Sv. Frančišek, njegovo delo za mir in spravo, ter Slovenija, ki trpi pod težo razdeljenosti, sta dve zgodbi iste zgodovine. Avtor ju je povezal ter vanju vtkal svoje osebne spomine z močno spodbudo k uresničevanju dela za mir sredi našega vsakdanjega okolja. Razmišljanja v poslušalcih vzbujajo željo po osebnem odgovoru in dejavnem vključevanju v življenje znotraj Cerkve in družbe.

Letošnje šmarnice, za katere se je ideja porodila v Assisiju, nas želijo pripeljati v bližino Marije, ki je Kraljica miru, v bližino sv. Frančiška, ki je bil človek miru in nam s svojim življenjem prepričljivo kaže, kam in kako naj usmerimo svoje korake na poti k miru.
Naslov Naredi me za orodje svojega miru naj bo izraz naše pripravljenosti in odprtosti, da bi v Marijinem majniku resnično in zavestno, z novim ognjem prižgali luč pri Mariji, da bi odsev te luči »osvetlil temine našega srca«, kakor je molil in prosil sv. Frančišek, ter po vseh nas, ki svoje čelo zaznamujemo s križem našega Gospoda, razsvetlil slovensko nebo, da »človek bil bi bratu brat, po srcu vsakemu enak, da bi ljudje ljubili se kot bratje in sestre«.

Šmarnična razmišljanja nas želijo v duhu Assisija spodbuditi in povabiti k delu za mir na naši slovenski zemlji, ki je še vedno ranjena. Skoraj toliko kot je podružničnih cerkva po naši slovenski zemlji, toliko je tudi prikritih morišč ob breznih, jamah in previsih, iz katerih je slišati le eno vprašanje: »Kje je tvoj brat in kje je tvoja sestra?«

Med nami - Duh Assisija in Brezmadežna - št. 4/2016-2017

Tabori in ostali dogodki

Pontifex I pray for all the victims of the attacks of these days. May the blind violence of terrorism no longer find room to exist in this world!
Pontifex May nothing stop you from living and growing in your Heavenly Father’s friendship, and from witnessing to His infinite goodness and mercy.
Pontifex Mary’s Assumption regards our future: it turns our gaze heavenward announcing the new heaven and new earth with Christ’s victory.