Šmarnice za odrasle

Šmarnice za odrasle so nastale v Assisiju, v središču svetovnih molitvenih prizadevanj za mir. Sv. Frančišek, njegovo delo za mir in spravo, ter Slovenija, ki trpi pod težo razdeljenosti, sta dve zgodbi iste zgodovine. Avtor ju je povezal ter vanju vtkal svoje osebne spomine z močno spodbudo k uresničevanju dela za mir sredi našega vsakdanjega okolja. Razmišljanja v poslušalcih vzbujajo željo po osebnem odgovoru in dejavnem vključevanju v življenje znotraj Cerkve in družbe.

Letošnje šmarnice, za katere se je ideja porodila v Assisiju, nas želijo pripeljati v bližino Marije, ki je Kraljica miru, v bližino sv. Frančiška, ki je bil človek miru in nam s svojim življenjem prepričljivo kaže, kam in kako naj usmerimo svoje korake na poti k miru.
Naslov Naredi me za orodje svojega miru naj bo izraz naše pripravljenosti in odprtosti, da bi v Marijinem majniku resnično in zavestno, z novim ognjem prižgali luč pri Mariji, da bi odsev te luči »osvetlil temine našega srca«, kakor je molil in prosil sv. Frančišek, ter po vseh nas, ki svoje čelo zaznamujemo s križem našega Gospoda, razsvetlil slovensko nebo, da »človek bil bi bratu brat, po srcu vsakemu enak, da bi ljudje ljubili se kot bratje in sestre«.

Šmarnična razmišljanja nas želijo v duhu Assisija spodbuditi in povabiti k delu za mir na naši slovenski zemlji, ki je še vedno ranjena. Skoraj toliko kot je podružničnih cerkva po naši slovenski zemlji, toliko je tudi prikritih morišč ob breznih, jamah in previsih, iz katerih je slišati le eno vprašanje: »Kje je tvoj brat in kje je tvoja sestra?«

25 Dec 2017
Gospodovo rojstvo

31 Dec 2017
Sveta družina

Med nami Duh Assisija in Brezmadežna - št. 1/2017-2018

Sporočila minoritske
province:

Pontifex Thank you for following @Pontifex which turns five years old today. May social media always be spaces that are rich in humanity!
Pontifex We ask for the grace to make our faith more and more operative through acts of charity.
Pontifex Political activity must truly be conducted at the service of the human person, with respect for creation and for the common good.
Pontifex We must fight corruption with determination. It is an evil based on the worship of money and it offends human dignity.