Blagoslov novega dela samostana v Ljubljani

Praznik Gospodovega razglašenja nam razodeva, da Bog ne pridržuje ljubezni samo nekaterim privilegiranim, ampak jo ponuja vsem. Od nas pa je odvisno ali jo želimo iskati in okusiti. Vzor in tudi priprošnjiki so nam modri, ki so premagovali temo in šli za zvezdo kljub vsem težavam; kakor v majhnosti in preprostosti, ki je bila vidna človeškim očem v Betlehemski votlini, so kljub temu prepoznali v otroku Božje dete in se mu poklonili.

Tudi nam bratom minoritom je bilo dano, da smo se lahko na ta praznik Bogu zahvaljevali za dar Božje dobrote, ker smo lahko dogradili samostan za naše redovne potrebe in župnijske prostore za župnijsko pastoralo v Ljubljani pri Svetem Petru.

Izredni provincialni kapitelj je leta 2011 sklenil, da s 1. avgustom 2011 ustanovimo v Ljubljani samostan sv. Maksimilijana Kolbeja in zapustimo Sostro. Po uresničitvi tega sklepa smo takoj začeli s pripravami za dograditev samostana za potrebe ponoviciata, samostanske kapele in župnijskih prostorov, ki jih potrebujeta župniji Svetega Petra in bolniška župnija.

Arhitekt g. Matija Suhadolc iz Ljubljane nam je izdelal načrte in tako smo z različnim izvajalci v zadnjih dveh letih pod nadzorom ga. Silve Knapič uresničili večletne želje in potrebe, da v Ljubljani pridobimo primerne prostore za vse ustanove, ki so tam in dejavnosti s katerimi se ukvarjamo v našem apostolatu.

Nadškof metropolit ljubljanske nadškofije msgr. Stanislav Zore OFM je ob somaševanju velikega števila bratov iz province, dekana g. Dragana Adama, škofijskih in redovnih duhovnikov drugih redov daroval slovesno sv. mašo pri kateri je bilo izredno veliko število vernikov. Mašo je povzdignil tudi župnijski pevski zbor ter asistenca diakona br. Danijela Golavška in bogoslovcev kakor kandidatov. Tudi sestre redovnice so se pridružile v lepem številu.

Po sv. maši je nadškof blagoslovil samostansko kapelo sv. Maksimilijana Kolbeja, prostore za potrebe ponoviciata in župnijske prostore.

Slovesnost smo sklenili s skupno pogostitvijo in veseljem, da smo uresniči večletne želje in pričakovanja.

katoliskacerkev Letošnja Slomškova nedelja in 20. obletnica beatifikacije bo v murskosoboški škofiji v Župniji Črensovci, kjer je p… https://t.co/4CbVwWASbI
katoliskacerkev RT @RadioOgnjisce: 6 škofov, opat, več kot 110 duhovnikov in cca. 5000 mladih je v Stični vzklikalo Tukaj sem, zgôdi se! @sticnamladih @kat
katoliskacerkev Danes praznujemo god sv. Mateja, #apostol in #mučenec. Pri maši beremo odlomek iz evangelija po Mateju, ki pripoved… https://t.co/bjFeRV5GTE
katoliskacerkev Ste vedeli, da je bilo v letu 2017 v Cerkvi v Sloveniji 649 laiških katehistinj in katehistov, ki poučujejo #veroukhttps://t.co/y9KGjHez02