Srečanje slovenskih in hrvaških ponovincev

V četrtek, 25. oktobra 2012, smo bogoslovci Slovenske minoritske province pripravili tradicionalno vsakoletno srečanje slovenskih in hrvaških ponovincev. Udeležilo se ga je pet hrvaških bogoslovcev, štirje slovenski, trije romunski diakoni, oba magistra in provincialni minister p. Milan Kos. Namen teh srečanj je, da ohranjajo prijateljske vezi in bratskega duha med slovenskimi in hrvaškimi bogoslovci, s katerimi ostajamo vseskozi trdno povezani. Tudi letošnje srečanje je minilo v tem duhu.

Zbrali smo se v četrtek zjutraj v samostanu sv. Maksimilijana Kolbeja v Ljubljani. Tukaj smo se dodobra okrepčali z zajtrkom in se kmalu podali na pot. Najprej smo se ustavili v Črni vasi na Barju, kjer smo si ogledali cerkev sv. Mihaela, kjer smo bili med II. svetovno vojno navzoči bratje minoriti. Nadaljevali smo naprej proti drugi znameniti romarski postojanki – Kureščku. Tam smo darovali sveto mašo. V Postojno smo prispeli malo po poldnevu in tam so nas poleg dobrega vzdušja pričakali tudi prvi sončni žarki. Najprej smo si privoščili dobro kosilo, potem pa je sledil ogled Postojnske jame. Mnogi od nas smo to jamo obiskali prvič, kar je še povečalo lepoto doživetja. Po ogledu smo imeli še nekaj prostega časa za bratsko druženje, potem pa smo se vrnili v Ljubljano, kjer nas je že čakala odlična večerja. Ker smo želeli ta lep dan izkoristiti v vsej polnosti, smo se po večerji odpravili na ogled starega mestnega jedra Ljubljane.

Ob zaključku tako lepega dneva smo ugotovili, da je vsega prijetnega hitro konec, vendar nas tolaži misel, da se bo vse skupaj ponovilo naslednje leto nekje na Hrvaškem, ko bo prav gotovo tako lepo kot je bilo letos.

br. Daniel Golavšek

img 4646img 4658

katoliskacerkev #Danes v Katoliški Cerkvi praznujemo god karmelske Matere Božje. Praznik kristjane spodbuja k hvaležnosti za Božje… https://t.co/y9IIr1xpzZ
katoliskacerkev Slovesna sveta maša ob 100-letnici združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom bo 17. avgusta 2019 ob 17.00… https://t.co/fiqL9TQUBu